O nama

Auto klub Star Racing (AKSR) osnovan je 2019. godine kao sportska udruga upisana u Registar udruga Republike Hrvatske pod brojem 18003300 pri Uredu državne uprave u Istarskoj županiji.

Udruga je osnovana u cilju promicanja, razvitka i unapređenja auto i karting sporta u Republici Hrvatskoj. Član može postati svaka fizička i pravna osoba koja prihvaća prava i obveze propisane Statutom.

AK Star Racing član je Hrvatskog auto i karting saveza (HAKS) te Auto i karting saveza Istre (AKSI).

Aleksandar Rajkov, jedan od osnivača i predsjednik AK Star Racing, aktivan je u autosportu od 1979. godine. Prvi nastup imao je na Istarskom rally-u kao natjecatelj, a nakon vozačke karijere posvetio se organizaciji utrka, od kojih bismo spomenuli Istarski rally, kružne utrke na pulskom aerodromu, brdske utrke Rabac –Labin, streetrace i autoslalom utrke u Puli.
Kao aktivni sudac bio je od suca zavoja do direktora utrke te je nositelj sudačke licence specijalističkog ranga. Ujedno je i predsjednik Komisije za suce u Istarskoj županiji te član povjerenstva za sigurnost HAKS-a.
Od 2004. godine aktivno sudjeluje na mnogim utrkama u Hrvatskoj i regiji kao Safety Car vozač.

Auto Klub Star Racing
Megane RS Trophy SC Edition
Navedeno vozilo je nastupilo prošloj godini na NASCAR utrci, Ina Delta Rally-u, CEZ utrci na Grobniku itd.
Članovi
Klub je u godinu dana osposobio i nove suce u auto sportu koji su s uspjehom položili sve ispite

Klubu je u narednim godinama u cilju vraćanje brdske utrke Rabac – Labin te pokretanje novog i atraktivnog kupa.
Klub trenutno okuplja 20 članova.